בוכנה הידראולית

August 30, 2015

 

בכל תעשיה, ניתן למצוא אותה- וחשיבותה לא תסולא בפז. בוכנה הידראולית, אשר משמשת למגוון תפקידים, נחשבת ליעילה ביותר. בכוחה להניף מטענים כבדים, להניע תהליכי שינוע וייצור ואף לפעול בתוך מערכות טכנולוגיות מתקדמות. אבל איך כל זה מתאפשר בדיוק?

כך עובדת בוכנה הידראולית

כאשר מדברים על בוכנה הידראולית, מתכוונים למכשיר אשר נועד להפעיל כוח באמצעות נוזלים. באופן ספציפי ביותר, ומבלי להיכנס יתר על המידה לנוסחאות פיזיקאליות, המבנה הוא של גליל, הכולל בוכנה אשר תנועתה מתאפשרת הודות ללחץ המופעל על ידי נוזלים, וכן עקב לחצי השמן. חלק מהותי נוסף בכל בוכנה, אם כן, נוגע למשאבה ממנה מסופק אליה השמן- זו יכולה להיות ידנית או ממונעת.

ניתן למצוא סוגים שונים של בוכנות הידראוליות, אשר נבדלים ביניהם במשתנים השונים (לרבות מהירות התנועה, הלחץ המופעל וכן הלאה). ברמה הכללית, את הבוכנות ניתן למצוא באינספור מערכות, דוגמת דחפורים, מלגזות, טרקטורים, מנופים, מערבלי בטון, הגה כוח, מדחסי אשפה, בלמי מכונית- והרשימה עוד ארוכה.

היתרונות של הבוכנות

בוכנה הידראולית נחשבת לבחירה ראויה במרבית המקרים, וזאת עקב היתרונות הטבועים בה עקב ההידראוליקה. ראשית, היא מאפשרת להפיק, בקלות יחסית, אנרגיה עצומה. כך נמנע השימוש בכוח אדם מיותר, שעה שעבודתו מוחלפת על ידי המערכת ההידראולית. בנוסף, הרי שתהליכי ההתקנה והאחזקה נחשבים לנוחים הרבה יותר ממערכות אחרות, דבר שמאפשר לייעל את ההתנהלות הכלכלית עוד יותר, ואף לחסוך במשאבים יקרים.

בחירת בוכנה אינה משימה פשוטה

בכל אחד מהמקרים שהוזכרו, ובמצבים רבים אחרים, נדרש להתאים את הבוכנה באופן מיטבי לסוג הפעילות הרצויה, וזאת כדי לאפשר לה לפעול באופן היעיל ביותר. יש לציין כי נדרשים מאמצים לא מעטים בהתאמה זו, ולכן רצוי מאד לבצע אותה רק לאחר ייעוץ מקיף של מומחים בתחום.

מרגע הבחירה, נדרש להיצמד להוראות היצרן ולבצע את כל שנדרש על מנת לתחזק כראוי את הבוכנה. הגם שבוכנות הידראוליות נוטות להיות עמידות ולהחזיק מעמד שנים על גבי שנים, תקלות הן בהחלט בגדר אפשרות. לכן, רצוי לבדוק עם מרכיבי המערכת אילו שירותים מגיעים יחד עם הבוכנה: האם הרכישה כוללת גם ביטוח או שירותי תיקון? וכן הלאה.

Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts

August 30, 2015

August 30, 2015

August 30, 2015

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

ראו אותנו גם כאן

מס' ספק משהב"ט: 83-365269

מס' ספק תעשייה צבאית: 0011-27564

מס' ספק אווירית: 7352-I

כל הזכויות שמורות לניגי צינורות מלוטשים בע"מ          תנאי שימוש  / הצהרת פרטיות